Sale!

Why We Must Run With Scissors: Voice Lesson in Persuasive Writing

Original price was: $29.00.Current price is: $12.00.

-59%

This book provides lessons to help students in grades three to twelve improve their persuasive writing skills.

Why We Must Run With Scissors: Voice Lesson in Persuasive Writing
Why We Must Run With Scissors: Voice Lesson in Persuasive Writing
$29.00 Original price was: $29.00.$12.00Current price is: $12.00.

[wpforms id=”1190″ title=”true” description=”Request a call back”]

Offers eighty-two lessons to help students improve persuasive writing skills and includes examples of student writing froms grades three to twelve.

Additional information

Weight 0.612 lbs
Dimensions 19.1 × 1.9 × 23.5 in

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Why We Must Run With Scissors: Voice Lesson in Persuasive Writing”

Your email address will not be published. Required fields are marked *